Henry Cavill első babaszoba fotójával robbantotta fel az internetet, de mi, magyar lakberendezési radarokkal felszereltek, mást is kiszúrtunk: a háttérben egy billegő kiságy sarka kandikált ki. Lehet, hogy Superman sok nő szívét megdobogtatja – de mi inkább a bútor lábát néztük.

A billegő bútor bosszúja

Van annál idegesítőbb, mint amikor a reggeli kávét egy olyan asztalon próbálod elfogyasztani, ami minden mozdulatra táncba kezd? Vagy amikor a frissen összeszerelt IKEA-székről egy óvatlan mozdulattal kis híján leesel, mert nem áll stabilan? Nem véletlen, hogy a stabilitás nemcsak emberi kapcsolatokban, de a bútorok terén is alapelvárás.

Miért billeg egy bútor?

A leggyakoribb okok:

  • Egyenetlen padló: régi házakban különösen gyakori jelenség.
  • Gyártási hiba: néha már a boltban billeg, csak nem vesszük észre.
  • Házilagos összeszerelés: ha Henry Cavill szerelte volna össze a pelenkázót, talán nem lenne ilyen probléma. Vagy pont ezért van.

Mit tehetsz ellene?

  • A jól bevált söralátét – Magyar klasszikus. Nem szép, de hatékony.
  • Öntapadós bútorláb-emelő – Barkácsáruházakban kapható, esztétikusabb megoldás.
  • Bútorszintező talp – Ha gyakran mozgatod, ez profi választás.
  • Padlókiegyenlítés – Drasztikus, de hosszú távon a legjobb.

És mi van, ha gyerekszobáról van szó?

A billegő bútor itt nemcsak idegesítő, de veszélyes is lehet. Egy instabil pelenkázóasztal például komoly balesetforrás. Rögzítsük a falhoz, és ellenőrizzük rendszeresen, nem mozdult-e el! Ha Henry Cavill olvassa ezt: kérjük, tegyél alá legalább egy gyerekkorodból megmaradt képregényt.

Stabil bútor = nyugodt szülő

Egy biztos: ha nem akarod, hogy a babaszoba a szuperhősök gyakorlópályájává váljon, ahol minden bútordarab saját életet él, akkor érdemes már az elején gondoskodni a stabilitásról. Mert lehet, hogy Henry Cavill megbirkózik egy billegő ággyal – de a mi derekunk nem biztos.