Ha reggelente úgy kelsz fel, mint akit egy közepesen barátságtalan sündisznócsalád gyömöszölt végig az éjszaka alatt, akkor lehet, hogy nem az időjárás vagy a korod a hibás, hanem a matracod. De vajon mikor jön el a pillanat, amikor búcsút kell inteni a régi fekhelynek? Íme 5 jel, ami segít eldönteni.
1. A reggelek fájdalmasabbak, mint a hétfők
Ha rendszeresen derék-, hát- vagy nyakfájással ébredsz, és nem sportoltál előtte olimpiát, akkor valószínűleg a matracod már nem adja azt a tartást, amire szükséged lenne. A jó matrac nem csak puha, hanem megtart ott, ahol kell.

2. Több a göröngy, mint egy hegyi túrán
Ha fekvés közben úgy érzed, mintha kis domborzati térképen pihennél, tele kiálló rugókkal, kemény foltokkal és puha süppedésekkel, akkor ez bizony egy elhasználódott matrac jele. A felszínen nem kellene térképolvasási képességeket fejlesztened.
3. Elalszol máshol, csak otthon nem
Ha a vendégágy, a kanapé vagy még a padló is kényelmesebbnek tűnik, mint a saját ágyad, akkor biztos, hogy baj van. Egy jó matracnak a saját ágyadban kellene a legjobb pihenést adnia, nem egy rokonoknál felejtett kempingágyon.
4. A matrac már több évtizedes múltra tekint vissza
Ha már nem emlékszel, mikor vetted, vagy ha a matrac gyártója már régen bezárt és a címkéje helyett is csak porréteg van, ideje elgondolkodni a cserén. A szakértők szerint 8-10 év után akkor is időszerű a váltás, ha amúgy látszólag nincs vele gond.
5. Hallod a matrac hangját (és nem suttog)
Recseg, ropog, nyikorgóan tiltakozik minden fordulásnál? Egy matrac nem kéne, hogy ilyen hangos társ legyen az éjszakában. Ez általában annak jele, hogy a belső szerkezete már rég nem az igazi.
Figyelj magadra, ne csak a matracra
A jó alvás alapfeltétel az egészséghez. Ha a matracod már nem segít ebben, hanem akadályoz, akkor nem luxus lecserélni, hanem befektetés a gerincedbe, a kedélyállapotodba és abba, hogy reggelente ne úgy kelj, mint egy összecsomagolt harmonika.